CIEKAWOSTKI

WĘDKARSKIE CIEKAWOSTKI

Zaproszenie. Chciałbym Was zaprosić do czytania artykułów, newsów oraz opracowań. Poprzez moje publikacje chciałbym przenieść Nas w lepsze wędkarskie jutro, dawać szansę zrozumienia wielu trudnych spraw oraz powolnej przemiany na rzecz lepszego wędkarskiego jutra. Nasza wędkarska brać doczekała się momentu, kiedy powinniśmy zacząć zmieniać wszystko, bo na dalszą stagnację nie mamy już czasu.

Chciałbym, aby wszyscy zrozumieli, żeby zmieniać świat trzeba zacząć od siebie. Tylko pozytywną postawą oraz własnym przykładem możemy zarażać innych nowoczesnym spojrzeniem na wędkarstwo.

Szacunek do innych. Większość z nas koledzy w swoim życiorysie miało takie dni, których dzisiaj mogłoby się wstydzić. Wielu z nas zaczynało dawno temu swą przygodę z rybą od kłusownictwa lub mięsiarstwa, dzięki lepszym ludziom i dobremu przykładowi zmieniliśmy się na lepsze. Jeśli my mogliśmy się zmienić to inni tez mogą. Postarajmy się teraz w dobry sposób przekonywać pozostałych. Tylko dzięki wielu kompromisom  i pokojowej atmosferze  możemy zrobić krok do przodu. Tylko dobry przykład daje coś dobrego i daje szansę na zmiany. Zacznijmy najpierw od siebie o później zarażajmy innych. Ciągłe walki i szarpanie nie przynosi nic dobrego. Nieporozumienia i  kłótnie dzielą ludzi oraz utrudniają działanie. Wprowadzany chaos daje pożywkę dla złego i utrudnia przemianę. Kto dziś twierdzi, że nie można nic zrobić jest w błędzie. Nie narzucajmy innym swoich myśli i przekonań, przekonajmy ich mądrością i dobrym przykładem. Tylko dobro może przynieść coś dobrego, spowoduje że obudzimy się kiedyś w lepszym świecie a w naszych wodach pojawią się piękne ryby. Wierzę w to,

Dobry przykład. Pokazujmy dobre rzeczy, których wcale nie jest mało. W gąszczu afer oraz trudnych spraw poznaliśmy mnóstwo ludzi, którzy robią dla nas wiele. Towarzystwa przyjaciół rzek, kluby wędkarskie, wiele kół wędkarskich robią wszystko aby ryb było dużo więcej. Ochrona tarła, ochrona i budowa tarlisk, ratowanie ryb oraz dodatkowe stanowią idealny przykład.  Może czas już zauważyć wielu ludzi, którzy poświęciło mnóstwo czasu aby nasze piękne wody oraz ukochane  ryby cieszyły wędkarzy.  Czas już chyba zauważyć, że jest mnóstwo dobrych ludzi, którzy wkładają wiele pracy w imię wspólnego dobra. Wszystkim takim „cześć i chwała”. Teraz dajmy coś od siebie i zacznijmy im pomagać, mimo tego, że nie mówią, często potrzebują naszej pomocy.

Droga kompromisu.  Zachęcam wszystkich do jak najczęstszego wypuszczania ryb. Dożyliśmy czasów, kiedy piękny okaz to już rzadkość. Dajmy szansę na to, aby tych okazów było więcej, zacznijmy wypuszczać ryby, możliwie jak najwięcej. Każda zmiana oraz wypuszczona ryba jest na plus. Nie zabraniajmy ludziom ich zabierać, namawiajmy ich do wypuszczania, doprowadźmy do tego aby skonsumowanie złowionej ryby było czymś wyjątkowym, stanowiło wyjątkowe święto. Nie wspierajmy złych zwyczajów i nie odwracajmy głowy, to co się dzieje dotyczy nas wszystkich.

Kłusownictwo. Każdy kto łowi ryby w sposób nielegalny jest złodziejem. Kłusowanie i stosowanie niedozwolonych technik stanowi okradanie nas wszystkich. Każdy kto okrada nas wędkarzy nie jest naszym przyjacielem, tylko wypaczonym i wyrachowanym złodziejem. Dosyć tolerancji na takie zachowanie, zwróć uwagę komuś kogo widzisz lub go znasz. Czas z tym skończyć. Zwróć uwagę sąsiadowi lub członkowi tego koła. Zacznijmy wykorzystywać przepisy które już obowiązują.

Wartość. Chciałbym aby wszyscy, którzy będą czytać nasze prace zobaczyli pewną wartość. Poszerzajmy naszą wiedzę, wyciągajmy wnioski a kiedyś obudzimy się w lepszym świecie.

uścisk dłoni

„JESTEŚ W DOBRYM TEAMIE”

POZDRAWIAM
Daniel Grombik

Zostaw komentarz