Podlaski Klub Spinningowy Barwena

W gronie naszych wystawców Kolejna niespodzianka. Z wielką przyjemnością witamy tym razem wędkarską społeczność, która w ostatnich latach wyróżnia się na wędkarskiej mapie Polski –  czyli Podlaski Klub Spinningowy „Barwena”. Cieszy nas niezmiernie fakt, że to właśnie współpraca z Barweną, jako społecznością oraz klubem spinningowym, rozpoczyna nowy kierunek w organizacji wszelkiego rodzaju imprez wędkarskich, w tym również targów. Chcielibyśmy w ten sposób pokazać, wszystkim wędkarzom, kolegom i koleżankom, wszystkim sympatykom i odwiedzających, że tego typu imprezy powinny stanowić niepowtarzalną platformę kontaktów, współpracy. porozumienia i wzajemnej pomocy. Chcielibyśmy w ten sposób pokazać, że wędkarstwo oraz targi, to nie tylko interes, że to wspólna pasja, która powinna przede wszystkim łączyć. W Podlaskim Klubie Spinnigowym Barwena, znajdziemy mnóstwo pozytywnych ludzi, którzy potrafią działać wszędzie, w zgodzie i ponad wszelkimi podziałami. Pokazując nam tym samym, że warto się dzisiaj integrować, zrzeszać w społeczności, wspólnie działać i doskonale, wspólnie spędzać czas. Wspierając przy tym wiele wartościowych, nie tylko lokalnych przedsięwzięć, związanych przede wszystkim z edukacją, integracją, dbałością o okoliczne wody, ochronę środowiska naturalnego oraz ryby. Sposób organizacji klubu, całe kalendarium imprez, zawodów oraz pozostałych przedsięwzięć, pokazuje nam, że są w naszym gronie również wędkarze, którzy postanowili zrobić troszkę więcej nie tylko w interesie klubu ale całego wędkarstwa.

Co charakteryzuje Barwenę? Nie jest żadną tajemnicą, że barw klubowych Barweny, nie da się pomylić z niczym innym. Klubowicze są zawsze wszędzie widoczni, pozytywnie hałaśliwi. zawsze chętni do rozmowy oraz “męskiej integracji”. Doskonali organizatorzy wielu wędkarskich imprez, w tym tej największej “Pstrąga Supraśli” – która jest największą tego typu imprezą w Polsce. Udział w inicjatywach Barweny to dla wielu prawdziwe święto i wędkarskie wyróżnienie. Dla mnie współpraca z nimi również.

logo barwena   ORG

Kilka słów o działaniach i organizacji klubu.

Podlaski Klub Spinningowy Barwena, to wędkarski klub sportowy, który zrzesza głownie pasjonatów spinningu z Podlasia, ale otwarty również na spinningistów z całego kraju. Barwena angażuję się ze współpracę lokalną z wieloma organizacjami oraz ściśle współpracuje z rodzimym okręgiem PZW. Wyniki takiej współpracy przynoszą wiele korzyści dla wszystkich, dla Okręgu PZW, klubowiczów, wszystkich okolicznych wędkarzy, ale przede wszystkim dla całego okolicznego rybostanu  i ochrony wód. Dzięki wielu inicjatywom Barweny, wprowadzono wiele zmian w organizacji wędkarstwa, zawodów wędkarskich, wprowadzono okresy ochronne, również górne wymiary ochronne. Inicjatywy klubu takie jak: rozmowy i konsultacje z lokalnym władzami PZW, sprzątanie łowisk czy uczestnictwo w zarybieniach to nie tylko nośne hasło ale realne działania. Hasłami przewodnimi Podlaskiego Klubu Spinningowego Barwena stały się hasła „edukacja, wsparcie oraz praca z dziećmi i młodzieżą, integracja, kompromisy oraz dobra zabawa.

Serdecznie zapraszamy do współpracy z Barweną-Podlaskim Klubem Spinningowym oraz do spotkania na żywo, na Targach Wędkarskich EVOLUTION w dniach 14-15 stycznia 2023r. w Łomiankach.