Regionalne Centrum Animacji Kultury wesprze targi.

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze z portalem “lubuskiekultura.pl” objęło patronatem medialnym II Tragi Rękodzieła Wędkarskiego w Sławie. Dzięki naszej współpracy nasze targi będą promowane wśród wielu wydarzeń kulturalnych w woj. lubuskim. Informacja o targach będzie widoczna dla wszystkich odwiedzających portal, zwłaszcza tych, którzy interesują się życiem kulturalnym w województwie oraz ważnymi wydarzeniami.

rck1Lubuskiekultura.pl to portal o charakterze informacyjnym, multimedialnym i e-usługowym. W jednym publikuje wszelkie niezbędne informacje o lubuskiej kulturze, m.in. o instytucjach, stowarzyszeniach i fundacjach, liderach społecznych, instruktorach, artystach, grupach i zespołach artystycznych oraz twórcach niezależnych. Dzięki portalowi możecie dowiedzieć się, co, gdzie i kiedy dzieje się w lubuskiej kulturze.

kulturaJakie korzyści daje portal lubuskiekultura.pl?
– zapiszesz się na ciekawe szkolenia i warsztaty
– weźmiesz udział w kursach internetowych i e-konkursach
– dowiesz się, co, gdzie i kiedy dzieje się w lubuskiej kulturze
– obejrzysz interesujące materiały filmowe z realizowanych wydarzeń
– otrzymasz swój aktywny profil w Lubuskim Leksykonie Kultury
– stworzysz własnego e-booka
– nagrasz płytę lub wydasz swoją publikację
– bezpłatnie obejrzysz lubuski magazyn kulturalny LOOK NA KULTURĘ

W ramach portalu działa program informacyjny lubuskiekultura FLESZ – raz w tygodniu pojawia się krótki przegląd najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie.

Portal ma zarówno charakter informacyjno-multimedialny, jak i usługowy. W jego ramach funkcjonuje Leksykon Kultury Lubuskiej – baza danych o artystach i instytucjach, które działają w regionie. Możliwość dodawania i poprawiania informacji ma każdy użytkownik serwisu – podobnie jak na portalu Wikipedia.

LUBUSKIEKULTURA.pl to portal, który ma za zadanie integrować środowisko twórców i odbiorców oferty kulturalnej.

zbuduj

Druga część witryny lubuskiekultura.pl to elektroniczne usługi, m.in. generator e-booków, możliwość wykonania i wysłania projektu graficznego kartek, kalendarzy itp. oraz aplikacja na smartfony. 

Poza tym na portalu będą pojawiają się informacje o szkoleniach dla menadżerów i animatorów kultury.

Bardzo dziękuję za wsparcie.

Pozdrawiam
Daniel Grombik