Sukces i ocena 1 Targów Rękodzieła Wędkarskiego na Świecie

Sukces “1 TARGÓW RĘKODZIEŁA WĘDKARSKIEGO W EUROPIE”
Mrzeżyno 19-20 września 2015

W pierwszej edycji “Targów Rękodzieła Wędkarskiego Mrzeżyno 2015” udział wzięło ponad 40 wystawców. Byli to głownie wystawcy krajowi, którzy pokazali szerszej publiczności jakie cudeńka wytwarzają metodą ręcznej nieseryjnej produkcji. Nasi wystawcy reprezentujący wytwarzanie przynęt i akcesoriów wędkarskich metodą artystyczną pokazali nam swoje woblery, obrotówki i wahadła, muchy, jigi i microjigi, cykady, startbajty, wirujące ogonki, spławiki, mormyszki, kiwoki, wędziska, rękojeści i wieli innych akcesoriów wędkarskich. Nie zabrakło również materiałów do produkcji przynęt, książek, stojaków na wędziska oraz przedstawicieli towarzystw i stowarzyszeń dbających o nasze kochane rzeki trociowe. Kolejną grupą wystawców która dla mnie jako organizatora targów byli wystawcy reprezentujący podmioty organizujące kompleksową turystykę wędkarską, w tym wyprawy łososiowe, na dorsze, pstrągi lipienie. Zgodnie z przewidywaniami właśnie ci wystawcy znaleźli również duże zainteresowanie swoją ofertą wśród naszych odwiedzających. Nie zapominajmy bowiem, że większość naszych odwiedzających stanowili pasjonaci wędkarstwa i aktywnego spędzania czasu, którzy planując wypoczynek chcieliby go połączyć również z rodzinną formą spędzania czasu.

Jako organizator targów uważam imprezę jako bardzo udaną, bo już pierwsza edycja imprezy pokazała kierunek organizacyjny mocno skierowany na promocję Polskiego Rękodzieła w Polsce i za granicą, rodzinną formę wypoczynku wędkarskiego, edukację środowiska wędkarskiego, integrację, zaprzyjaźnienie naszych rodzin i znajomych z nasza pasją, pokazanie wędkarstwa jako coś bardzo wartościowego, wspieranie i promocję wszystkiego co służy poprawie sytuacji na naszych łowiskach i przede wszystkim zmianę mentalności nas samych-czyli wędkarzy.

Już pierwsza edycja imprezy pokazała, że kierunek który wyznaczyliśmy jest bardzo słuszny i bardzo dobrze wróży nam na przyszłość. Ponieważ ponad 70% naszych gości przyjechała do nas z bardzo daleka. Właśnie ich zachwyt i pozytywna opinia jest dla mnie jako organizatora najważniejsza, którzy przejeżdżając do nas wiele kilometrów poczuli w ten weekend coś wyjątkowego, coś czego nigdy wcześniej nie mieli okazji przeżyć. Możliwość rozmowy, integracji, porad i rozmów z każdym z twórców, możliwość integracji naszych rodzin, przyjaźni dorosłych i naszych dzieci pozwoliły nam na chwilkę zapomnieć o problemach życia codziennego i przenieść się we wspaniały Świat dobra, zrozumienia i przyjaźni. Tego nie da się opowiedzieć, ale oglądając minimalny zakres naszej galerii będziecie mogli poczuć przynajmniej namiastkę tego wyjątkowego doznania. Moja rodzina, rodziny naszych wystawców oraz nasi znajomi potwierdzają jedno, ta impreza pozwoliła naszym rodzinom zakochać się w wędkarskim i wspólnym sposobie spędzania czasu. Na chwilę zapomnieliśmy o wielu troskach i problemach, poczuliśmy że niezależnie od wszystkiego warto zostawić wszystko co nas trapi i potkać sie z kimś kogo dana było nam tu poznać, po prostu z kimś wyjątkowym. Możliwość spotykania i przebywania pośród ludzi wartościowych, którzy w życiu nie kierują się wyłącznie finansami oraz zauważają obok siebie drugiego człowieka jako wartość jest czymś wyjątkowym i daje taki zastrzyk energii i chęć działania, że nie sposób tego opowiedzieć słowami, trzeba to po prostu przeżyć.

Nasi wystawcy pokazali nam jako mocną siłę stanowimy w Polsce, Europie i Świecie na Światowej Mapie Rękodzieła. Mamy ogromną szansę jako pierwsi i jedyni na Świecie w końcu zadbać o coś wspaniałego i wyjątkowego, o coś w czym jesteśmy prawie najlepsi na Świecie. Bogactwo przynęt, wędzisk, nowatorskich rozwiązań z zakresu grafiki, malowania, lotności przynęt mogą pozazdrościć nam wszyscy na Świecie. Jestem pewien, że teraz po naszej imprezie daliśmy mocny impuls dla wszystkich krajowych rękodzielników w kraju i nie tylko, że otworzyliśmy mocno drzwi naszym wystawcom do podbijania europejskich i Światowych rynków rękodzieła. To co sam zobaczyłem na naszych targach wprowadziło mnie w niesamowity zachwyt, rozmaite kolory przynęt, przeróżne kształty i rozmiary, rozwiązania na każdą wodę, polaryzacje i wiele innych rozwiązań potwierdza jak mocni jesteśmy w naszym krajowym rękodziele. To wspaniałe, że tworzymy historię i może damy początek czemuś nowemu i nowemu zwyczajowi, abyśmy w końcu zaczęli dbać o nas rodaków i nasze dobro, to może jeszcze pozycja Polski w Świecie w wielu branżach może się zmienić na plus.

Nasi wystawcy zagraniczni potwierdzili niesamowity klimat i przeżycie czegoś wyjątkowego. Już dzisiaj potwierdzili przyjazd na kolejną edycję imprezy, ale potwierdzili również że grupa wystawców z zagranicy znacznie się powiększy, bo wileu ich przyjaciół czekało na ich powrót do kraju i ich opinie. Tak więc wszystko idzie do przodu i jest w naszych rękach, a nasza wspólna przyszłość wygląda bardzo obiecująco oraz daje wiele pozytywnych oczekiwań.

Co do “2 Targów Rękodzieła Wędkarskiego” mam już termin zaklepany. Trwają ostateczne ustalenia i negocjacje dotyczące miejsca organizacji imprezy. Jest juz pewne, że to wyjątkowe miejsce po raz kolejny i dużo lepiej pozwoli nam zaplanować o raz przeżyć wspólny wypoczynek a wędkarskie rękodzieło będzie tematem przewodnim naszego wspólnego wypoczynku. Nic bardziej cennego nic możliwość rodzinnego spędzenia czasu pośród nowych wspaniałych ludzi, którzy w podobny sposób podchodzą do życia i są tak samo zakochani w wyjątkowym hobby jakim jest wędkarstwo. Termin drugiej edycji targów to weekend 19-21 sierpnia 2016r, który ma pozwolić z dużym wyprzedzeniem zaplanować nasze wolne i urlopy, a przede wszystkim da nam mnóstwo czasu aby zarówno mentalnie, organizacyjnie i finansowo przygotować się do wielkiego wspólnego świętowania.

Galeria-album zdjęć który wspólnie z przyjaciółmi udało się nam przygotować ma pokazać i potwierdzić w waszej opinii wyjątkowość i niepowtarzalność naszej imprezy. Ma pozwolić Wam przynajmniej na chwilkę poczuć namiastkę tego co my na żywo zobaczyliśmy i przeżyliśmy. Potwierdzamy przez to, że było wyjątkowo, a bogactwo przynęt i akcesoriów wędkarskich wykonanych przez naszych twórców juz zainteresowała zarówno ludzi jak i wystawców zza granicy. Pokazujemy Wam również, że nie warto słuchać opinie ludzi, którzy nie zdecydowali się przyjechać lub być wspólnie z nami, bo najbardziej wiarygodną opinie może wyrazić tylko ten kto był tutaj.

Z tego miejsca dziękuję jeszcze raz wszystkim naszym partnerom, patronom medialnym, naszym wystawcom i naszym rodzinom, którzy przede wszystkim musieli z wielu rzeczy zrezygnować aby przyjechać i budować tę imprezę wspólnie z nami. Dziękuję również każdemu odwiedzającemu, wszystkim przychylnym ludziom, którzy dobrze nam życzyli i wspierali. Wielki szacunek i uznanie właśnie dla was.

Zapraszam do relacji fotograficznej-naszego albumu.
Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.
Daniel Grombik – Wasz przyjaciel.

[inpost_galleria thumb_width=”200″ thumb_height=”200″ post_id=”1937″ thumb_margin_left=”3″ thumb_margin_bottom=”0″ thumb_border_radius=”2″ thumb_shadow=”0 1px 4px rgba(0, 0, 0, 0.2)” id=”” random=”0″ group=”0″ border=”” show_in_popup=”0″ album_cover=”” album_cover_width=”200″ album_cover_height=”200″ popup_width=”800″ popup_max_height=”600″ popup_title=”Gallery” type=”yoxview” sc_id=”sc1444666750785″]