Tragiczna sytuacja na Bałtyku

W ostatnim czasie coraz częściej docierają do nas informacje o pogarszającej się sytuacji ryb bałtyckich. Działania europejskich polityków doprowadziła do zachwiania całego ekosystemu Morza Bałtyckiego. Nadmierna eksploatacja zwłaszcza północnych sąsiadów doprowadziła Bałtyk na skraj Katastrofy ekologicznej. Nadmierne przełowienie ławic śledzi, szprota i tubisa spowodowały zachwianiem całego łańcucha pokarmowego ryb bałtyckich.

Stada Dorsza. Duże stada dorszy coraz rzadziej migrują na nasze płytkie wody. Dużo mniejsze zasolenie naszych wód przybrzeżnych oraz coraz mniej pokarmu powoduje, że dorsze coraz rzadziej pojawiają się na naszych płytszych i cieplejszych wodach. Duży spadek liczebności oraz oraz coraz mniejsza potwierdza smutną rzeczywistość. Dużo skuteczniejsze metody połowowe, nowa elektronika oraz duże marnotrawstwo pogarszają sytuację. Ogromne paszowce i trałowce w szybkim tempie pogłębiają tylko skutki przełowienia.

Co się stało z naszą flądrą? Polscy rybacy informują, że w ostatnim czasie z flądrą nie jest wcale lepiej. Armatorzy małych kutrów coraz częściej wracają do portu o pustej sieci.  O ile o dorszu mówi się od wielu lat to o flądrze nie wiele. Skala problemu jest tak duża, że wiele małych jednostek zastanawia się nad zaprzestaniem wypływania za flądrą.

ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA BARDZO CIEKAWEGO OPRACOWANIA
WIĘCEJ INFORMACJI W LINKU POD SPODEM

http://prawy.pl/27233-dramat-na-baltyku-rybak-na-kutrze-lowi-tyle-co-wedkarz/

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

POZDRAWIAM
Daniel Grombik

Dodaj komentarz