I po targach!!! – Analiza i opinie

MOJE PRZEMYŚLENIA

OPŁACALNOŚĆ.
Proszę Was, nie pytajcie mnie o opłacalność bo nie można tego ocenić rozsadzić wyłącznie w oparciu wynik finansowy. Jeśli wrócicie do pierwszych postów które napisałem na forach wędkarskich i na profilu targów, będziecie mieli szansę wyczytać i zrozumieć mój kierunek działania. Sprawą oczywistą jest, że rzeczy wielkie buduje się bardzo długo i bardzo trudno, jednak kierunek w którym zmierzam jest odmienny od założeń większości innych imprez. Dla mnie najważniejszym celem jest zbudowanie wyjątkowej imprezy, która będzie bardzo ważnym miejscem na wędkarskiej mapie Europy i Świata. Dla mnie najważniejszą sprawą jest zbudowanie wyjątkowego klimatu, w którym wszyscy, zarówno wystawcy i odwiedzający poczują coś wyjątkowego. Dlatego właśnie 1 edycję targów uważam za udaną, świadczą o tym opinie większości wystawców i odwiedzających. Cóż bardziej cennego niż uśmiechnięte twarze całej rodzinki. Czy w naszym życiu jedynym argumentem są pieniądze?

ATMOSFERA TARGÓW
Dla mnie jako organizatora najważniejsze było zbudowanie wyjątkowego wizerunku imprezy i niepowtarzalnego klimatu. Już pierwsza edycja imprezy pokazała, że idziemy w dobrym kierunku a większość odwiedzających, nawet ci z bardzo daleko wrócili do domu z wielką satysfakcją, poczuciem spełnienia i wypoczęta. Taki krótki moment naszego życia był momentem w którym można połączyć najważniejsze rzeczy w życiu większości nas. Rodzinę i wspólny wypoczynek, oraz ukochane hobby w tle.

Nie zapominajmy również o próbie wyedukowania społeczeństwa i naszych rodzin, że wędkarstwo może być czymś wyjątkowym, że wędkarstwo to nie tylko kij i woda, ale określone wartości, które sa bardzo ważne dla nas jako wędkarzy. Próba zarażenia naszą pasją naszych rodzin bardzo dobrze się sprawdziła. Całe nasze rodziny, nasze żony i nasze dzieci przez chwilę przenieść się do naszego Wędkarskiego Świata, spróbować choć przez chwilę nas zrozumieć.  Rodzinny weekend z Wędkarskim Rękodziełem okazał się być strzałem w dychę. Nasi bliscy pokochali taki wypoczynek, ustalamy już terminy kilku spotkań. Zrobiliśmy wielki krok do przodu w kierunku wędkarskiego wypoczynku, okazało się że można wypoczywać wspólnie z przyjaciółmi i  rodziną, oraz że jest dużo więcej ludzi którzy myślą tak jak my. 

PROMOCJA RĘKODZIALA
W założeniach imprezy najważniejszym wątkiem było promowanie Polskiego Rękodzieła. Muszę Wam przyznać że po naszych targach tematyka rękodzieła wędkarskiego jest dużo bardziej zauważalna. Targi bowiem mają dawać szansę naszym rękodzielnikom na promocję, legalizację działalności gospodarczej, nawiązywanie współpracy i budowanie oficjalnych kanałów sprzedażowych, które w znacznym stopniu podniosą atrakcyjność oferty rękodzieła, ułatwią dostęp do produktów zainteresowanym i zbudują solidne podłoże do promocji Polskiego Rękodzieła na arenie międzynarodowej. Pierwsza edycja każdej imprezy jest wyzwaniem i jest bardzo trudna organizacyjnie, ale efekt naszych wysiłków moim zdaniem już jest bardzo mocno odczuwalny. Świadczą o tym opinie naszych gości i wystawców, zainteresowanie gości i wystawców zagranicznych. Jest to silny sygnał do tego, że kierunek który obrałem jest jak najbardziej słuszny i pozwala spojrzeć w przyszłość z dużym optymizmem.

BUDOWANIE WARTOŚCI RĘKODZIEŁA
Poprzez program imprezy oraz tematykę wystawową, chciałem abyśmy zatrzymali się na chwilkę i zauważyli bardzo ważną rzecz. Każdy produkt wykonany ręcznie, techniką rękodzielniczą zasługuje na wyjątkowe uznanie, ponieważ każdy produkt ma nadany kawałek duszy artysty, jest wynikiem wieloletniej pracy i wcześniejszych niepowodzeń. Każda rzecz stworzona ręcznie posiada dodatkową wartość, cos wyjątkowego czym rózni się od produkcji seryjnej. Właśnie dlatego powinniśmy zauważać pewne rzeczy które są zaletą rękodzieła, które w znaczny sposób powinny wpłynąć na jego wartość i ocenę. Nie wymagajmy od naszych twórców, aby ich wyroby, często dzieła sztuki były tańsze od produkcji seryjnej, doceńmy wyjątkowość naszych twórców i ich ciężką pracę. Wędkarze z całego Świata już zdążyli poznać wartość swego rękodzieła, uważają je za dobro wyższej klasy, za coś wyjątkowego. Świadczy o tym korespondencja kolegów z USA, Kanady i Japonii z którymi pisałem już wiele razy.

PROMOCJA MIĘDZYNARODOWA
Opinie naszych zagranicznych wystawców potwierdzają wyjątkową wartość naszej imprezy. Wspólna integracja oraz wyjątkowy klimat udzieliły się naszym przyjaciołom z Łotwy i ze Szwecji, którzy już teraz potwierdzają swój udział w następnej edycji imprezy. Ponadto potwierdzają dużo większe zainteresowanie kolejnych wystawców, którzy proszą naszych gości o opinie i ewentualne spostrzeżenia. O ile dla wielu pierwsza impreza była wielką niewiadomą teraz druga edycja staje się dla wielu dużo bardzie wartościowa. To najlepsza forma reklamy, reklama bezpośrednia w środowisku wędkarskim zwłaszcza na poziomie wystawców z za granicy. Wzrasta atrakcyjność Polski i naszych targów zarówno dla wystawców jak ludzi odwiedzających, którzy coraz śmielej myślą o współpracy i wspólnym udziale w 2 edycji.

WYSTAWCY
Urodzaj wystawców oraz bogactwo ich ofert wprowadzało w zakłopotanie nie jednego odwiedzającego. Szeroki wybór przynęt, bogactwo kolorów, unikalne barwy i wzory zaczarowały większość naszych gości i zatrzymały ich na hali na wiele godzin. Czegoś podobnego nie można zobaczyć nigdzie indziej. Tyle wzorów, tyle technik, każdy inny, każdy rozmiar, każda waga i na każdą rybę. Nie jedna kobieta poczuła się podobnie jak mężczyzna w sklepie z damskimi butami, kiedy luby jak zaczarowany wytrzeszcza ślipia na przynęty, musi każdą dotknąć i zobaczyć. To było bezcenne. Otwartość i przyjazne nastawienie wystawców, możliwość wymiany zdań oraz udzielania porad wniosły wiele wartości dla odwiedzających. Tutaj każdy znalazł cos dla siebie, mógł na zywo dotknąć, zapytać i zaprzyjaźnić się z wystawcom. To jest wartość której nie da się kupić, na tyle ważna na ile ważny jest człowiek jako odwiedzający i wystawca.

FREKWENCJA
Każda impreza jest inna i rządzi się innymi prawami. Poprzez organizacje pierwszej edycji targów chciałem Wam pokazać, że pierwsza impreza nie musi być słaba. Mimo pierwszej edycji zarówno wystawcy jak i ja stanęliśmy na wysokości zadania. Zrobiliśmy wszystko aby było dobrze, pięknie, przyjemnie i profesjonalnie. Od początku twierdziłem, że impreza obroni się jakością a nie ilością odwiedzających. Opinie które poszły w świat wraz z naszymi odwiedzającymi pozwalają dobrze ocenić naszą pracę. Aby ocenić ją w kategoriach frekwencji należałoby uwzględnić wiele rzeczy o których nie pamiętamy, ponieważ zestawianie naszych targów na tle z innym targami ni jak się ma do rzeczywistości. Aby obiektywnie ocenić nasza imprezę trzeba sięgnąć do historii innych wielkich imprez w Polsce, posiąść wiedzę którą niewielu posiada. Należy zapoznać się z historią innych imprez, jak powstawały, jakie miały budżety, ilu miały wystawców i odwiedzających. Dlatego tak wysoko oceniam naszą imprezę, Nie jest żadną tajemnicą, że większa frekwencja przekłada się na sprzedaż i nawiązywanie kontaktów.
“ALE NIE WYMAGAJMY ZA WIELE OD PIERWSZEJ EDYCJI IMPREZY, NA KTÓREJ WIĘKOSZOŚĆ POSTAWIŁA KRZYZYK, UWAŻAŁA ZA NIETRAFIONY POMYSŁ, OCENIAŁA JAKO KLAPĘ I NIEWYPAŁ”. Zastanówmy się bardziej na tym co może się stać z naszą imprezą mając takie wsparcie jakie mamy teraz, myślę tutaj o waszych opiniach, o opiniach wystawców, naszych żon, wsparcie mediów wędkarskich, czyli redakcji “Wiadomości Wędkarskie” i “Wędkarski Świat”, programów “Z wędką nad wodę w Polskę i Świat” oraz “Podróże z wędką”. Do tego silne wsparcie ze strony portalu JERKBAIT oraz wielu grup i portali z którymi udało nam się zaprzyjaźnić i spotkać na targach. Takie wparcie pozwoli nam budować imprezę jako lepszą i mocniejszą oraz pozwoli nam zgromadzić dużo większą liczbę odwiedzających i wystawców. Tak więc nie pozostaje nic innego jak kontynuować ciężką pracę nad organizacją drugiej edycji.

CZŁOWIEK JAKO WARTOŚC A NIE LICZBA
Poprzez organizację imprezy chciałem abyście jako nasi odwiedzający poczuli się wyjątkowo. Bo to wy dla mnie jako organizatora i dla naszych wystawców jesteście najważniejsi. Mam nadzieję, że ta ciężka praca, którą włożyliśmy w tę imprezę była zauważalna i odczuwalna na każdym kroku. Wielu z Was potwierdzało nam tę wartość wiele razy, a dla nas było to największą i najważniejszą nagrodą. Bo nic tak nie ciesz jak dobra opinia i podziękowania z uśmiechniętych ust, uśmiechnięci i rodzice i uśmiechnięte dzieci. Wszyscy zadowoleni i powrót do domu z satysfakcją to coś czemu zamierzam poświęcać najwięcej uwagi. Dla mnie to bardzo ważne i dla większości wystawców również.

PODZIĘKOWANIA
Dzięki naszym wspólnym spotkaniom, czyli moim, mojej rodziny, naszych wystawców i Was odwiedzających jako naszych gości i przyjaciół mieli okazję przeżyć coś wyjątkowego. Byliśmy zachwyceni atmosferą, która udzielała się wszystkim którzy do nas przyjechali. Ta wyjątkowa atmosfera pozwoliła nam zatrzymać się na chwilkę, zastanowić się nad swoim życiem, pomyśleć, zaprzyjaźnić i spędzić wyjątkowo czas. Nie da się tego wycenić i poddać materialnej ocenie, bo przyjaźnie które się tutaj zawiązały uważam za wyjątkowe i wiem że przetrwają wiele prób. Każdy ból, każde cierpienie oraz każde niepowodzenie zostało przez Was nagrodzone Waszym ciepłem i przyjaźnią. Jestem bardzo szczęśliwy, że dzisiaj mam zaproszenie i mogę już pojechać w tyle zakątków Polski, tylko po to aby spędzić czas z kimś wyjątkowym, zaufanym i wartościowym. Poznałem mnóstwo cudownych i wartościowych ludzi, na których mogę liczyć, z którymi można zawsze pogadać i którzy deklarują pomoc w wielu sprawach. To jest piękne, i wiem jedno, bez tej imprezy nie byłoby mi dane wielu z tych wartościowych rzeczy doświadczyć. Dla mnie to bardzo ważne.

OCENA PRZEZ INNYCH
Zdaję sobie sprawę, że zawsze znajdą się ludzie którzy w jakiś sposób mogą widzieć to samo w innych kolorach lub z niewiadomych powodów chcieć coś zepsuć. Wszystko rozumiem. Tylko proszę o jedno, nie oceniajcie kogoś kogo nie znacie i nie oceniajcie czegoś na czym nie byliście, bo to nieuczciwe. Czasami poprzez nieuczciwe zachowanie można komuś ubliżyć, można kogoś najzwyczajniej skrzywdzić. Nikt z nas nie lubi być nieuczciwie oceniany, dlatego pomyślmy o tym zanim wydamy jakąkolwiek opinie.

Pamiętajmy również, że:
“NAJŁATWIEJ JEST COŚ ZEPSUĆ LUB OCENIĆ, DUZO TRUDNIEJ JEST COŚ ZROBIĆ, A TO CO BUDUJE SIE CIĘZKĄ PRACĄ ZASŁUGUJE NA POCHWAŁE I SZACUNEK, TYM BARDZIEJ KIEDY JEST TO COS WARTOŚCIOWEGO”

Jeszcze raz dziękuję swojej żonie Kamili i moim dzieciom, wszystkim wystawcom, wszystkim ludziom o których nie wiecie a nam pomagali, wszystkim tym, którzy nas odwiedzili lub chcieli ale z jakiś powodów nie mogli z nami być, wszystkim którzy uczciwie nas wpierali i trzymali kciuki, wszystkim tym, którzy w innym człowieku widzą cos więcej niż tylko liczbę i potencjał zarobkowy.

KAŻDY KTO MYŚLI PODOBNIE JEST MI PRZYJACIELEM,………..
DZIĘKUJĘ,
Daniel Grombik

Zobaczcie kilka fotek które łamią stereotypy i schematy, oddają to co w tej imprezie był największą wartością


[inpost_galleria thumb_width=”200″ thumb_height=”200″ post_id=”1814″ thumb_margin_left=”3″ thumb_margin_bottom=”0″ thumb_border_radius=”2″ thumb_shadow=”0 1px 4px rgba(0, 0, 0, 0.2)” id=”” random=”0″ group=”0″ border=”” show_in_popup=”0″ album_cover=”” album_cover_width=”200″ album_cover_height=”200″ popup_width=”800″ popup_max_height=”600″ popup_title=”Gallery” type=”yoxview”][/inpost_galleria]